Blogger templates


Sitemizi Facebook'ta Beğenin

3 Temmuz 2014 Perşembe

Cumhurbaşkanlığı Seçimi Görevli Ücretleri Ne Kadar?

cumhurbaşkanlığı seçimi ne zaman, cumhurbaşkanlığı seçimi 1. tur ne zaman, cumhurbaşkanlığı seçimi 2. tur ne zaman, cumhurbaşkanlığı seçimi adayları kimler, 12. cumhurbaşkanı adayları kimler, cumhurbaşkanlığı seçiminde ücretler ne kadar, cumhurbaşkanlığı seçiminde görevli ücretleri, cumhurbaşkanlığı 1. tur görevli ücretleri, cumhurbaşkanlığı 2. tur görevli ücretleri, cumhurbaşkanlığı seçim paraları ne kadar, cumhurbaşkanlığı seçiminde sandık görevlileri ne kadar ücret alacak, cumhurbaşkanlığı seçiminde sandık görevlilerinin ücreti ne kadar, cumhurbaşkanlığı seçimi başkan yevmiye, cumhurbaşkanlığı seçimi üye yevmiye
Türkiye nefesini tuttu, cumhurbaşkanını seçmek için gün sayıyor. Türkiye Cumhuriyeti'nin en önemli makamı için üç aday var: Recep Tayyip Erdoğan, Ekmeleddin İhsanoğlu ve Selahattin Demirtaş.

Türkiye Cumhuriyeti'nin on ikinci cumhurbaşkanı, tarihte halk tarafından seçilen ilk cumhurbaşkanı olacak. Seçim gerekli olduğu takdirde iki turdan oluşacak. İlk tur 10 Ağustos 2014'te, ikinci tur ise 24 Ağustos 2014'te olacak. İlk turde %50'den fazla oy alan aday, Türkiye Cumhuriyeti'nin 12. Cumhurbaşkanı olacak.

Peki, bu seçimlerde görevlilerin alacağı ücretler ne kadar olacak? YSK'nın açıklamasıyla, ücretler konusunda yaşanan belirsizlik bitti. İşte cumhurbaşkanlığı seçimi görevli ücretleri...

Yüksek Seçim Kurulu'ndan yapaılan açıklamaya göre; bir yevmiye  başkan için 71 TL, üye için 62 TL olarak belirlendi. Ayrıca ücretlendirme, birinci tur ve ikinci tur için ayrı ayrı yapılacak.


1. Tur için ücretlendirme şu şekilde;
* Kurs verilen sandık kurulu başkanlarına üç yevmiye,
* Kurs verilmeyen sandık kurulu başkanlarına iki yevmiye,
* Devlet memuru olan ve eğitim verilen üyeye iki yevmiye,
* Eğitim verilmeyen sandık kurulu memur üyeye bir yevmiye,
* Siyasi parti üyelerine bir yevmiye.

2. Tur için ücretlendirme şu şekilde;
* Kurs verilen sandık kurulu başkanlarına iki yevmiye,
* Kurs verilmeyen sandık kurulu başkanlarına iki yevmiye,
* Devlet memuru olan ve eğitim verilen üyeye iki yevmiye,
* Eğitim verilmeyen sandık kurulu memur üyeye bir yevmiye,
* Siyasi parti üyelerine bir yevmiye.

1 yorum:

Adsız dedi ki...

Paralar ne zaman yatacak?

Yorum Gönder