Blogger templates


Sitemizi Facebook'ta Beğenin

11 Temmuz 2014 Cuma

Burçlar Değişti, İşte Yeni Burçlar

burçlar değişti, burçlar değişti mi, burçlar değişiyor, burçlar değişecek mi, yeni burçlar neler, burçların yeni tarihleri, yeni burçlara göre 19 ağustos hangi burç, yeni burçlar hangi aralıkları kapsıyor, eklenen yeni burçlar neler, burçlar neden değişti, burçlar nasıl değişir, 1 ocak hangi burç yeni burçlara göre
İnsanlar arasında her zaman tartışma konusu olmuş burçlar, şimdi bambaşka bir nedenle gündemde. Yıllarca burçlara inanılıp inanılmasını tartışan ülkemiz; yepyeni bir tartışmanın da başladığı yer oldu…

Ankara Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü akademisyenlerine göre, burçlar değişti. Bir yıl boyunca, Güneş’i inceleyen akademisyenler; burçlar ve burçların denk geldiği tarih aralıklarını yeniden hesapladı. Bunun sonucunda da, burç aralıklarının değişmesi ile, birçok kişinin burcu değişti.

Akademisyenler, bu duruma Dünya’nın 30 derece batıya kaymasının neden olduğunu açıkladı. Yeni hesaplamalarda, burçların kapsadığı günler de birbirinden oldukça değişik.

Gökbilimciler, 2 bin yıl önceki 'Tetrabiblos' adlı astroloji kitabında tanımlanan takımyıldızların (burçlar) günümüzde eski bölümlerine karşılık gelmediğini savundu. Hesaplamayla sayıları 12 olan burçlara da yeni bir burç olan "Yılancı" eklendi.0 yorum:

Yorum Gönder