Blogger templates


Sitemizi Facebook'ta Beğenin

21 Nisan 2012 Cumartesi

Samsung'un Yeni Nesil Akıllı Telefonu Samsung Galaxy S3


Samsung_Galaxy_S_III
Samsung'un çok uzun süredir merakla beklenen yeni nesil akıllı telefonu Galaxy S III'ün tanıtım tarihi netleşti. Samsung Mobile tarafından yurt dışındaki basın kuruluşlarına yollanan davetiyeye göre Galaxy S III, 3 Mayıs'ta Londra'da yapılacak "Samsung Mobile Unpacked 2012" etkinliğinde tanıtılacak. Resmi lansmanına sadece 17 gün kalan Galaxy S III için pek çok detay belirsizliğini koruyor. 


Haziran ayı içerisinde ülkemizde de satışa sunulması beklenen Galaxy S III için genel kanı, dört çekirdekli Exynos işlemcisiyle geleceği ve 4.65-inç büyüklüğünde Super AMOLED Plus HD ekrana sahip olacağı yönünde. Android 4.0 işletim sistemi ve TouchWIZ 5 arayüzünün eşlik edeceği telefon ile Samsung, toplamda 22 milyondan fazla satan Galaxy S ve Galaxy S II modellerinin elde ettiği başarıyı daha da ileri götürmeyi hedefliyor. 

3 Mayıs'ta lanse edilecek olan Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy S3, Almanya'da ön siparişe açıldı. Açıklanan teknik özellikler ve fiyatlar burada.

Galaxy S3'e ait olduğu iddia edilen bir cihazın videosu internete düşmüştü. Videodaki teknik özelliklerin bazıları, Samsung Galaxy S3 ile örtüşüyor.
Fakat kamera başta olmak üzere tasarım ve bazı donanım birimlerinin kırpılmış olması Galaxy S3 bekleyenlerini üzdü.
Almanya'daki Amazon.de'de Samsung Galaxy S3 ön siparişe açıldı. Lansmanına yaklaşık 10 gün kalan Galaxy S3'ün, ön siparişe açılması mantıklı denebilir.
Galaxy S3'ün Amazon.de fiyatı ise 599 Euro olarak görülüyor. Aynı sitede HTC One X'in fiyatı ise 579 Euro. Yani HTC One X'den daha pahalı bir model olacağını düşünebiliriz.

Samsung Galaxy S3'ü ön siparişe açan tek firma Amazon.de değil. Almanya'daki başka bir e-ticaret firması getgoods.de'de 599 Euro'dan Galaxy S3'ü ön siparişe açtı.

Amazon.de'de yer alan cihazın teknik özellikleri ise 4.7 inç Super AMOLED HD ekran, 12 megapiksel kamera, 16GB dahili hafıza olduğu görülüyor.

Kamera hariç dünkü videoya benzer bir görünüm. Bakalım Galaxy S3 nasıl özelliklerle gelecek?

0 yorum:

Yorum Gönder