Blogger templates


Sitemizi Facebook'ta Beğenin

10 Ağustos 2011 Çarşamba

5 Kasım'da Facebook Çökecek Mi?

Anonymous
V for Vendetta isimli filmden de hatırlanan 5 Kasım, belki de internet tarihini şekillendirecek. Anonymous isimli ünlü aktivist grup, 5 Kasım'da Facebook'u çökerteceklerini duyurdu.

Anonymous isimli ünlü aktivisit grubu 5 Kasım’da Facebook’a büyük bir saldırı düzenleyeceklerini duyurdu. 750 milyon kayıtlı kullanıcıya sahip sosyal ağ sitesinin saldırıya uğrayacak olmasının sebebi ise, Facebook’un kullanıcı bilgilerini devletlerin istihbarat birimleri ve güvenlik firmalarıyla paylaşması.

Anonymous konuyla ilgili yaptığı basın açıklamasında, Facebook’un bu bilgileri üçüncü kişilere sızdırdığına dair herhangi bir kanıtlarının olmadığını da belirtti. Bunun dışında, Facebook kullanıcılarının hesaplarını silmiş olmalarına rağmen kişisel bilgilerinin halen duruyor olduğunu da iddia etti.
Facebook CEO’su Mark Zuckerberg ise Facebook’un kullanıcı bilgilerini herhangi bir reklam ya da başka bir kurumla paylaşmadığını söyledi. Zuckerberg ayrıca kullanıcıların hangi bilgileri paylaşacağına karar verme şansına sahip olduklarının da altını çizdi.

0 yorum:

Yorum Gönder