Blogger templates


Sitemizi Facebook'ta Beğenin

22 Ağustos 2011 Pazartesi

33. Avrasya Maratonu 15 Km Koşusu Bilgileri (16 Ekim 2011)

33. avrasya maratonu 15 Km hakkında bilinmesi gerekenler, avrasya maratonu 15 Km kaç metre, avrasya maratonu 15 Kmü nerelerden geçiyor, avrasya maratonu 15 Km tarihçesi
15 KM KOŞUSU GENEL BİLGİLERİ
Yarış Tarihi ve Saati :
15 Km koşusu; 16 Ekim 2011 Pazar günü saat 09:00’da başlayacaktır.
Zaman Sınırı :
15 Km koşusu katılımcıları için zaman sınırı 5:30 saattir. Bu süreden sonra trafik açılır, halen parkurda bulunan koşucular kaldırımdan koşmaya devam edebilirler.
Yaş Sınırı :
16 Ekim 2011 tarihi itibari ile 15 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir.
Başvuru Tarihleri :
1 Ocak 2011 ile 30 Eylül 2011 tarihleri arasında olup kayıtlar sadece internet sitemizden yapılabilmektedir.
Kayıt ve Zamanlama Çipi Bedeli :
1 Ocak - 31 Temmuz 2011 tarihleri arasında 20 TL
1 - 31 Ağustos 2011 tarihleri arasında 25 TL
1 -30 Eylül tarihleri arasında ise 40 TL dir.
Maraton Fuarı (Expo) :
Maraton Fuarı 13 - 15 Ekim tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecektir. 15 Km koşusu katılımcılarının Göğüs Numarası, Çip, Tişört ve Çantalarını alabilmeleri için Maraton Fuarını mutlaka ziyaret etmeleri gerekmektedir.  Maraton Fuarı katılımcılara ücretsizdir.
Zamanlama Çipi:
13 - 15 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan Maraton Fuarında katılımcılara göğüs numarası ile aynı numarada olan bir adet zamanlama çipi verilir. Çip ayakkabı bağına bağlanmalıdır. Çipi olmayan yarışmacının derecesi ölçülemez.
Göğüs Numarası :
13 - 15 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan Maraton Fuarında katılımcılara zamanlama çipi ile aynı numarada olan bir adet göğüs numarası verilecektir. Göğüs numarası, yine fuarda verilecek olan 4 adet çengelli iğne ile formanın göğüs bölümüne tutturulmalıdır.
Tişört ve Madalya :
Katılımcılar, yarış tişörtlerini göğüs numaralarıyla birlikte 13-15 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan Maraton Fuarından teslim alacaklardır. Yarışı bitiren herkese hatıra madalyası verilir.
Çıkış ve Varış Alanları :
15 Km koşusu, Boğaziçi Köprüsü’nün gişelerine 300 metre mesafededir. Yarış, Sultanahmet’te At Meydanı’nda, Mısır Dikilitaşı’nın önünde sona erer.
Çıkış Alanına Ulaşım :
Yarışın yapılacağı 16 Ekim 2011 Pazar günü göğüs numarasını gösteren herkes Belediye Otobüsleri, Metrobüsler, Deniz Otobüsleri, ve Hızlı Tramvaylardan ücretsiz olarak yararlanabilecektir.
15 Km koşusuna katılacak olan sporcular, 07:00 ile 07:30 arasında Taksim (AKM önü) ve Sultanahmet’ten (Ayasofya’nın Önü) hareket edecek olan Belediye Otobüsleriyle çıkış alanına gidebileceklerdir. Çıkış alanına kendi imkanları ile gelmek isteyenler, Boğaziçi Köprüsünün Beylerbeyi ayağından yukarı çıkarak otobüs durağının önündeki çıkış noktasına ulaşabilirler.
Kişisel Eşyalar :
Sporcular, belirlenen 7 adet eşya otobüsüne eşyalarını bırakabilirler. Katılımcıların para, saat ve diğer değerli eşyalarını yanlarında getirmemeleri önerilir. Kayıp olan değerli eşyalardan Organizasyon Komitesi sorumlu değildir. Organizasyon Komitesi, tüm katılımcıları, kayıt formunda yer alan beyanı okumuş ve kabul etmiş sayar.
Kupalar :
6 ay içerisinde alınmayan kupalardan Organizasyon Komitesi sorumlu değildir.
Su ve Sünger İstasyonları :
5. Kilometreden itibaren parkur boyunca her 2,5 km’de bir su ve sünger istasyonu vardır.
İlkyardım :
Parkur boyunca 30 ambulans görev yapacak, varış alanında çadır hastane kurulacaktır.
Sağlıkla İlgili Öneriler :
Yarış öncesi muayene olunuz. Solunum yolları ve kalp hastalıkları olanlar, maratona katılmamalıdırlar. Yarışa uykunuzu almış ve dinlenmiş bir şekilde katılmalısınız. Yarış sabahı kahvaltınızı erken yaparak, alkollü ve asitli içeceklerden kaçınınız. Spor ayakkabınızı mutlaka çorapla giyiniz. Ayak parmaklarınıza süreceğiniz krem, yarış sonrasında oluşabilecek yaraları önleyecektir. Yarış esnasında oluşan bir sağlık için yarışı terk ederek, sağlık görevlilerinden yardım isteyiniz.
Organizasyona İlişkin Sınırlamalar :
Avrasya Maratonu bir koşu organizasyonu olup, bisiklet, motorsiklet, paten ya da herhangi bir başka tekerlekli araçla katılıma izin verilmez. Avrasya Maratonu’nun organizatörü İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bu tür araçlarla yapılan sporlar için farklı yarışmalar ve etkinlikler düzenlemektedir. Katılımcıların, organizasyona uygun spor giysilerle gelmeleri gerekmektedir.
UYARILAR !
Bu sayfadan sadece Türk Vatandaşları kayıt olabilirler.
Bu sayfadan sonra sadece 15 Km koşusu için kayıt formu doldurabilir ve ödemenizi sadece 15 Km koşusu için yapabilirsiniz.
Kayıt formu doldurup ödeme yaptıktan sonra Maraton ya da 8 Km koşularına geçiş yapılamayacağı için seçiminizi dikkatli yapmalısınız.
Kayıt iptali yapılamamaktadır.
Kayıt formunuzda ödeme şekliniz sorulacaktır. Ödeme şekliniz Havale ya da EFT olarak seçerseniz bir sonraki sayfada hesap numaralarını alabilirsiniz.
Havale ve EFT hesap numaralarını kaybederseniz info@istanbulmarathon.org adresinden kayıt formunuzu sildirip yeniden kayıt formu doldurmanız gerekecektir.
                                                               Kayıt Olmak İçin Tıklayınız !

33. Avrasya Maratonu 16 Ekim 2011 (33rd Intercontinental Eurasia Marathon 16 October 2011 )

0 yorum:

Yorum Gönder