Blogger templates


Sitemizi Facebook'ta Beğenin

25 Temmuz 2011 Pazartesi

TFF Liglerin Başlama Tarihini Açıkladı

ligler ne zaman başlayacak, süper lig ne zaman başlayacak, liglerin başlama tarihi ne zaman, sezon ne zaman açılacak, sezonun başlama zamanı
Türkiye Futbol Federasyonu başkanı Mehmet Ali Aydınlar, Spor Toto Süper Lig'in ve Bank Asya 1. Lig'in hangi tarihte başlayacağını açıkladı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, futboldaki şike iddialarına yönelik soruşturma nedeniyle netlik kazanamayan Spor Toto Süper Lig ile Bank Asya 1. Lig'de sezonun eylül ayında başlayacağını açıkladı.

TFF'nin İstinye'de bulunan binasından çıkışta basın mensuplarına açıklamada bulunan Aydınlar, 2011-2012 sezonunda Spor Toto Süper Lig'in 9 Eylül'de, Bank Asya 1. Lig'in ise 10 Eylül'de start alacağını belirtti.
Daha önce yapılan planlamaya göre, Spor Toto Süper Lig'in 7 Ağustos, Bank Asya 1. Lig'in ise 14 Ağustos'ta başlaması gerekiyordu. 


MİLLİLERE KÖTÜ HABER 
Federasyon'un 'şike' nedeniyle aldığı bu karar, Milli Takım için dezavantaj oluşturacak. Milliler, 2 Eylül'de Kazakistan ve 6 Eylül'de Avusturya ile oynayacağı Euro 2012 eleme grubu maçlarına ligler başlamadan çıkacak.

0 yorum:

Yorum Gönder